До уваги батьків!

На підставі листів Уповноваженого Президента України з прав дитини від 28.09.2020 № 15/3-01/1684, від 01.10.2020 № 15/3-07/1686 та від 05.10.2020 № б/н повідомляємо, що за даними світового огляду впливу пандемії коронавірусу на дітей в онлайн (David Wright. COVID-19: expectations and Effects on children online, June 2020) в період карантину діти стали проводити на 80% більше часу онлайн, значно почастішали випадки булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилась вдвічі. На жаль, в Україні такі випадки також почастішали.

Під час карантинних обмежень зростає рівень стресу, особливо серед батьків новонароджених дітей. Це підвищує ризик вчинення насильства над дітьми. Проведене опитування серед батьків показало, що 5% батьків струшують свою дитину з метою її заспокоєння і взагалі не мають інформації про шкідливим вплив таких дій. Таке явище як «Синдром струшеної дитини» є фізичним та психологічним насильством щодо неї та призводить до ушкодження мозку, а в деяких випадках - має летальні наслідки.

Щороку Американська академія педіатрії виявляє близько 1300 випадків синдрому струшеної дитини. 80% дітей залишаються з інвалідністю на все життя, а 20% - помирає. В Україні відсутня офіційна статистика щодо кількості випадків струшування дітей та заподіяних внаслідок цього травм. Хоча на теренах нашої країни це теж дуже поширене явище.

Stop Sexting, «Припиніть струшувати дитину»

Посилання для завантаження відеороликів:

/Files/images/плакат_стоп_булінг_новий-723x1024.jpg /Files/images/02-29.jpg

Маркери булінгу – це те, що виділяється в поведінці дитини, і на що треба звернути увагу в першу чергу, і не залишити без уваги, без психолого-педагогічної реакції, корекції, впливу:

1.Небажання дитини йти до школи (дитина називає різні причини);
2. Наявні ознаки фізичного насилля (синці, подряпини, зіпсовані речі та ін.);
3. Зміна поведінки дитини (дитина може бути надто спокійна, не хоче розмовляти з вами,

має смуток, депресивність, в’ялість у стосунках, або навпаки, підвищується

агресивність, імпульсивність та ін.);
4. Різноманітні соматичні захворювання, дитина скаржиться на болі в животі, в голові, в

інших органах;
5. Депресивний стан;
6. Порушення сну (погано засинає, спить, розмовляє у сні, скрикує та ін.);
7. Агресія в поведінці, мові.